VK/07/2024/CÚ TN - referent mobilného dohľadu, Stanica colného úradu Púchov, Colný úrad Trenčín

Finančné riaditeľstvo SR

Miesto práce
Púchov
Termín nástupu
1.7.2024
1 087 EUR/mesiac(z toho 921,00 € funkčný plat + 166,00 € osobitný príplatok) + prídavok za výsluhu rokov (percentuálny podiel z funkčného platu v maximálnej výške 507,00 € odstupňovaný podľa dĺžky započítateľnej praxe) sa posudzuje individuálne + osobný príplatok možno priznať najskôr po uplynutí jedného mesiaca od prijatia do služobného pomeru + hodnostný príplatok (81,50 € - 105,00 €)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Vykonávanie kontrolných činností súvisiacich s výkonom mobilného colného dohľadu (vykonávanie hliadkovacej činnosti a kontroly dopravných prostriedkov a osôb so zameraním na odhaľovanie nezákonného dovozu, vývozu a tranzitu tovaru, vykonávanie kontrolnej činnosti na burzách, tržniciach, jarmokoch, trhoviskách a iných podobných miestach predaja tovaru z tretích štátov).
• Vykonávanie kontrolných činností súvisiacich s výkonom mobilného daňového dozoru (vykonávanie kontroly dopravných prostriedkov, kontroly v prevádzkových budovách, miestnostiach, obydliach alebo nebytových priestoroch, ktoré kontrolovaný subjekt používa aj na podnikanie v súvislosti s tovarom podliehajúcim spotrebným daniam, zastavovanie vozidiel, zisťovanie množstva nimi prepravovaného tovaru podliehajúceho spotrebným daniam, kontrola prepravných dokladov, odoberanie vzoriek a pod.
• Vykonávanie miestnych zisťovaní v zmysle daňového poriadku a zákonov o spotrebných daniach.
•Vykonávanie kontrolných činností v súvislosti s agendou ochrany práv duševného vlastníctva a ochrany spotrebiteľa, prepravy odpadov, kontroly povolení na vykonávanie medzinárodnej nákladnej cestnej dopravy vydaných zahraničným a tuzemským dopravcom, kontroly prepráv nebezpečných vecí v medzinárodnej cestnej doprave, kontroly platieb v hotovosti, kontroly dodržiavania podmienok vývozu a dovozu predmetov kultúrnej hodnoty.
• Vykonávanie miestnych zisťovaní v súvislosti so zákonom o používaní elektronickej registračnej pokladnice.

  • stabilné zamestnanie s možnosťou kariérneho rastu
  • motivačné ohodnotenie (funkčný plat + ďalšie príplatky)
  • pružný mesačný pracovný čas
  • šesť týždňov dovolenky za kalendárny rok
  • odmeny pri životných jubileách
  • sociálna výpomoc
  • príspevok na ošatenie
  • jednorazový príspevok na športové alebo spoločenské podujatie regionálneho významu alebo v súvislosti s poskytnutím zdravotnej starostlivosti
  • príspevok na kultúrne a športové podujatia (tenisový turnaj, Medzinárodný maratón mieru, Futbalový turnaj, letný tábor pre deti príslušníkov finančnej správy....)
  • možnosť profesijného vzdelávania prostredníctvom Akadémie finančnej správy
  • rekreácie v účelových zariadeniach (Donovaly, Veľký Meder, Tatranská Lomnica)
  • možnosť zahraničnej rekreácie (Česká republika, Maďarsko)
  • špeciálne ponuky (zľavy v cestovných kanceláriách na dovolenky, zľavy do divadla, zľavy na poistenie)

Informácie o výberovom konaní

Funkcia referent mobilného dohľadu sa obsadzuje pre:

Colný úrad Trenčín
úsek správy spotrebných daní
Stanica colného úradu Púchov
územný obvod CÚ Trenčín - pracovisko v Púchove

Počet obsadzovaných funkcií: 2

Termín výberového konania: 17.05.2024 o 8:30 hod

Miesto realizácie VK:
Partizánska 1
911 01 Trenčín

Overenie spĺňania požiadaviek:
ovládanie štátneho jazyka
odborné vedomosti
previerka fyzickej zdatnosti
psychologické vyšetrenie
schopnosti a osobnostné vlastnosti občana

Zoznam dokumentov: V prípade, že máte o uvedenú pozíciu záujem zašlite:
- žiadosť o zaradenie do výberového konania (Tlačivo - ŽIADOSŤ O ZARADENIE DO VÝBEROVÉHO KONANIA a informácie o ďalších výberových konaniach, nájdete na stránke Finančného riaditeľstva SR: https://www.financnasprava.sk/sk/kariera)
- štruktúrovaný životopis
na e-mailovú adresu: [email protected]

Termín na podanie žiadosti: najneskôr 15.05.2024 do 16:00 hod.

Ďalšie informácie
Podmienky prijatia:
bezúhonnosť, spoľahlivosť, zdravotná a duševná spôsobilosť na funkciu, ovládanie štátneho jazyka, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ku dňu vzniku služobného pomeru uchádzač nie je členom politickej strany alebo politického hnutia a nie je poberateľom výsluhového dôchodku podľa zákona č. 328/2002 Z.z., štátny občan Slovenskej republiky, vodičský preukaz skupiny B, výkon štátnej služby so služobnou zbraňou (zbrojný preukaz nie je podmienkou), výkon štátnej služby v nepretržitej prevádzke s nerovnomerne rozvrhnutým časom služby

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý
Microsoft Outlook - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Finančnú správu tvoria Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, colné úrady, daňové úrady a Kriminálny úrad finančnej správy. Hlavným poslaním finančnej správy je efektívnym výberom a správou daní a cla napĺňať príjmovú časť štátneho rozpočtu SR a rozpočtu EU, ochrana ekonomických záujmov štátu a ochrana výdavkovej časti štátneho rozpočtu SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4825742  Dátum zverejnenia: 9.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 087 EUR/mesiac