Hlavný radca (špecialista kybernetickej a informačnej bezpečnosti a riadenia rizík) na Sekretariáte vedúceho Kancelárie Ústavného súdu SR

Kancelária Ústavného súdu Slovenskej republiky

Miesto práce
Hlavná 110, Košice
Termín nástupu
jún 2024
1 588,5 EUR/mesiacMinimálne 1588,50 EUR v závislosti od služobnej praxe. V sume nie je zahrnutý osobný príplatok.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Najnáročnejšia činnosť na obsadzovanej funkcii:

8.07 Koncepčná, koordinačná a metodická činnosť v odborných špecializovaných činnostiach.

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť:

• Vyberá najvhodnejšie technológie na zaistenie kybernetickej a informačnej bezpečnosti informačných systémov;
• Definuje parametre technológií pre zaistenie kybernetickej a informačnej bezpečnosti informačných systémov;
• Vykonáva zmeny a doplňovanie technológií podľa aktuálnych vývojových trendov v oblasti kybernetickej a informačnej bezpečnosti;
• Sleduje a zohľadňuje varovania vydávané podľa platnej legislatívy o kybernetickej bezpečnosti, a to najmä vtedy, ak na základe nej organizácii vznikajú právne povinnosti;
• Navrhuje rozvoj a priebežné doplňovanie technológií na zaistenie kybernetickej a informačnej bezpečnosti systémov;
• Zabezpečuje operatívnu prevádzku technológií pre zaistenie kybernetickej bezpečnosti informačných systémov;
• Definuje a aplikuje konfiguračné parametre technológií pre zaistenie kybernetickej bezpečnosti informačných systémov;
• Zabezpečuje dobrý technický stav riadiacich technologických systémov a navrhuje ich ďalší rozvoj v nadväznosti na potreby;
• Zabezpečuje technický rozvoj riadiacich technologických systémov;
• Vyhodnocuje funkcie a pôsobenie riadiacich systémov v nadväznosti na existujúce potreby a možnosti riadiacich systémov alebo v priebehu mimoriadnych stavov;
• Zisťuje nové požiadavky na zmeny riadiacich systémov a definuje požiadavky na ich implementáciu;
• Zabezpečuje zmeny systémov a nových prvkov v programovom a technickom vybavení v nadväznosti na potreby a nové skutočnosti prevádzky;
• Spracováva inštrukcie pre prevádzku a údržbu riadiacich systémov;
• Parametrizuje riadiace systémy v súlade s potrebami zabezpečenia kybernetickej a informačnej bezpečnosti systémov;
• Spracúva a udržiava v aktuálnom stave prevádzkovú a užívateľskú dokumentáciu riadiacich systémov;
• Náležite zohľadňuje riziko spojené so spracovateľskými činnosťami, a prostredníctvom manažéra kybernetickej bezpečnosti (MKB) navrhuje vedeniu KÚS SR opatrenia na zníženie tohto rizika;
• Prostredníctvom MKB informuje vedenie Kancelárie Ústavného súdu SR o zistených nedostatkoch a navrhuje riešenie na odstránenie zistených nedostatkov;
• Plní úlohy vyplývajúce prevádzkovateľovi zo zákona o kybernetickej bezpečnosti, osobitných predpisov alebo medzinárodných zmlúv, ktorými je Slovenská republika viazaná.

- pružná pracovná doba v rozsahu 37,5 h/týždeň
- možný výkon práce z domácnosti v rozsahu dvakrát do týždňa, v prípade vážnych zdravotných alebo rodinných komplikácii je možné vykonávať prácu z domácnosti nepretržite po dohodnutú dobu,
- výhody a benefity vyplývajúce z platnej kolektívnej zmluvy:
1. príspevok zo sociálneho fondu na stravovanie, pričom tento sa priznáva aj po dobu maximálne prvých piatich (5) dní dovolenky čerpaných v danom kalendárnom roku;
2. príspevky zo sociálneho fondu pri narodení dieťaťa, pri svadbe, pri darovaní krvi, príspevok na regeneráciu;
3. extra dni plateného pracovného voľna (dovolenky) v letných mesiacoch za účelom podpory rodiny a platené pracovné voľno upravené vyššou Kolektívnou zmluvou, spolu minimálne 5 pracovných dní dovolenky navyše.
4. poskytovanie odmien a príspevkov zo sociálneho fondu pri dosiahnutí pracovného alebo životného jubilea;
5. ďalšie výhody a benefity vyplývajúce z vyššej Kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokumentov:
a. Žiadosť o zaradenie do výberového konania (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaná)
b. Profesijný štruktúrovaný životopis (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
c. Motivačný list (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
d. Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)
e. Kópia dokladu o dosiahnutí požadovaného stupňa vzdelania alebo vyššieho stupňa vzdelania, ako je vysvedčenie, diplom alebo iný rovnocenný doklad; pri dokladoch o vzdelaní, ktoré vydala uznaná vzdelávacia inštitúcia podľa právnych predpisov členského štátu Európskej únie, štátu, ktorý je zmluvnou stranou Dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie alebo tretieho štátu, aj rozhodnutie podľa osobitného predpisu
f. Čestné vyhlásenie o pravdivosti uvádzaných údajov (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)
g. Súhlas s vykonávaním bezpečnostnej previerky II. stupňa (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
h. Čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka, kópia dokladu o úspešnom absolvovaní maturitnej skúšky
zo štátneho jazyka alebo kópia dokladu o úspešnom absolvovaní štátnej skúšky zo štátneho jazyka, ak
uchádzač nie je občanom Slovenskej republiky (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)
i. Diplom, vysvedčenie o vykonaní jazykovej skúšky alebo čestné vyhlásenie (v listinnej podobe vlastnoručne
podpísané) o ovládaní cudzieho jazyka na požadovanej úrovni.
j. Čestné vyhlásenie o praxi (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané).

Žiadosť o zaradenie do výberového konania na pozíciu hlavný radca spolu s požadovanými dokladmi zasielajte

1. v písomnej forme do 26.05.2024 na adresu:
Kancelária Ústavného súdu Slovenskej republiky, Hlavná 110, 042 65 Košice, s označením „Výberové konanie - VK/2024/2052“, alebo

2. v elektronickej podobe do 26.05.2024 prostredníctvom portálu výberových konaní (https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureList).

Osobné údaje uchádzača o zaradenie do výberového konania (dotknutá osoba) budú spracovávané iba na účely tohto výberového konania. Právnym základom na spracovávanie osobných údajov je Čl. 6 ods. 1 písm. c) Nariadenie (EÚ) 2016/679 – ochrana fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a voľný pohyb takýchto údajov. Kontakt na zodpovednú osobu Kancelárie Ústavného súdu Slovenskej republiky ako aj všetky informácie o právach dotknutej osoby a podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na https://www.ustavnysud.sk/gdpr1

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

26.5.2024 (ostáva ešte 6 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

znalosti v IT oblasti - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

Požadované znalosti:
Osobnostné predpoklady:
vek najmenej 18 rokov a menej ako 65 rokov, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ovládanie štátneho jazyka, bezúhonnosť (preukazuje sa výpisom z registra trestov)
Svedomitosť a spoľahlivosť; samostatnosť; schopnosť pracovať pod tlakom; rozhodovacia schopnosť; komunikačné zručnosti; analytické, koncepčné a strategické myslenie, IT angličtina výhodou.

Vyžaduje sa oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami pre stupeň utajenia „Dôverné“ u vybraného úspešného uchádzača po jeho prijatí na obsadzované miesto.

Kancelária Ústavného súdu SR (ďalej len "kancelária") je právnická osoba a plní úlohy spojené s organizačným, personálnym, ekonomickým, administratívnym a technickým zabezpečením činnosti Ústavného súdu Slovenskej republiky. Postavenie a úlohy kancelárie upravuje zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 314/2018 Z. z. o Ústavnom súde Slovenskej republiky a o zmene a doplnení niektorých zákonov v § 29, § 30. Štátnozamestnanecké vzťahy štátnych zamestnancov v Kancelárii sa riadia ustanoveniami zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Zamestnanecké vzťahy zamestnancov v Kancelárii sa riadia zákonom č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov a zákonom č. 311/2001 Z. z. Zákonníkom práce.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: JUDr. Lucia Buhalová
Tel.: +421915853451
E-mail: poslať životopis
ID: 4825100  Dátum zverejnenia: 7.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 588,5 EUR/mesiac