Na tomto mieste
sa začne vaša kariéra

Za našim úspechom nestoja iba výnimočné produkty, ale aj talentovaní a nadšení zamestnanci. Staňte sa súčasťou našej spoločnosti a spoločne docielime úspech.
Miesto práce
Veľký Šariš, okres Prešov
plný úväzok

Špecialista kvality a degustácie

Charakteristika pozície

Do tímu Kvality hľadáme kolegu/kolegyňu ktorého úlohou bude zabezpečenie senzorického hodnotenia a vybraných špeciálnych analýz vzoriek medziproduktov, produktov a kontroly vo výrobnom procese a pri stáčaní na základe požiadaviek výroby a stáčania podľa platných výrobných štandardov a štandardov pre stáčanie SABMiller.

Náplň práce

Medzi hlavné činnosti tejto pozície patrí:
  • Organizovať a vyhodnocovať degustačné panely a skúšky, vykonávať senzorické hodnotenie piva za účelom pravidelného senzorického hodnotenia piva v súlade s platnými manuálmi SABMiller.
  • Organizovať výber a zasielanie vzoriek piva na Tasting Panel podľa dohodnutého harmonogramu.
  • Organizovať zasielanie vzoriek pre ESR, vzoriek jačmeňa, sladu a piva určené na špeciálne analýzy.
  • Vykonávať všetky predpísané analýzy vzoriek dôležité z pohľadu chuťovej stability produktu a dôležité pre vnímanie zákazníkom (ESR, Zákal, Pena, Trvanlivosť) v stanovenom rozsahu frekvencií podľa definovaných príslušných interných smerníc a manuálov SABMiller.
  • Zaznamenávať výsledky a vykonávať vyhodnocovanie analýz a kontrol v rámci špecifikácií.
  • Vykazovať pravidelný reporting výsledkov senzorického hodnotenia a súvisiacich analýz (Report degustácií, ESR a CI Report).
  • Zodpovedne zaobchádzať s laboratórnymi prístrojmi, vykonávať pravidelnú údržbu a zabezpečovať servis v prípade poruchy.
  • Dodržiavať zásady personálnej hygieny a bezpečnostné predpisy pri práci v laboratóriu aj v prevádzke.
  • Vykonávať analýzy vzoriek súvisiace s referenčným systémom ILES, kruhových testov a iných podľa pravidelného harmonogramu.
  • Organizovať a vyhodnocovať monitoring konkurenčných značiek podľa stanoveného harmonogramu v súlade s manuálom SABMiller.

Požiadavky na kandidáta

  • VŠ vzdelanie potravinárskeho alebo (bio)chemického smeru
  • Prax v laboratóriu a s prácou so špeciálnymi prístrojmi (min. 3 roky)
  • Znalosti v odbore potravinárskej výroby, ovládanie moderných analytických metód, technológie výroby piva a sladu
  • Senzorické schopnosti pre posudzovanie piva
  • Práca s PC – stredne pokročilý (Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet)
  • Vodičské oprávnenie skupiny B
  • Anglický jazyk – mierne pokročilý

V Prazdroji veríme, že rozdielnosť je to, čo nás spája a robí našu spoločnosť lepšou. Podporíme Tvoju jedinečnosť a dáme Ti priestor u nás zažiariť.

ID: 2149139  Dátum zverejnenia: 18.6.2015  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.