Sociálny pracovník s NOTA BENE predajcami

Proti prúdu, občianske združenie, združenie (zväz,spolok)

Miesto práce
Karpatská 10, Bratislava
Termín nástupu
1.6.2024
1 350 EUR/mesiacúväzok: trvalý pracovný pomer 40 hod/týždenne miesto výkonu práce: kancelária Proti prúdu na Karpatskej 10 a v teréne na území Bratislavy

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Organizovanie opatrení s cieľom sociálneho začlenenia ľudí bez domova:

  • aktívna podpora predajcov NOTA BENE na Výdajni časopisu a predajných miestach pri zabezpečení živobytia cez predaj časopisu:

    • registrácia ľudí bez domova do projektu

    • vedenie rozhovorov reflektujúcich stav, nastavenie a požiadavky klienta pri kontakte s ním

    • práca s klientom na úspešnom začlenení sa do projektu, spoločná práca s klientom pri budovaní vhodného sociálneho zázemia na predajnom mieste, zvládaní dodržiavania pravidiel a etického kódexu predajcu. Súčasťou práce je aj mediácia konfliktov, práca so sankciami v prípade opakovaného a závažného porušenia pravidiel

    • rozvoj soft a hard skills u predajcov NOTA BENE ako napr. práca         s motiváciou, hospodárenie s financiami a časom, používanie mobilného telefónu a platobného terminálu

    • administrácia súčasných a vyhľadávanie nových predajných miest        s ohľadom na potreby a možnosti klientov

  • organizovanie vzdelávacích a voľnočasových aktivít pre predajcov

  • čiastočná účasť na zabezpečení prevádzky celoslovenského projektu NOTA BENE (napr. mapovanie potrieb predajcov pre účel nových príloh / produktov, zabezpečovanie mesačných objednávok z partnerských organizácií v 18 mestách SR, administrácia skladu časopisov a príloh)

Ostatná činnosť:

  • vedenie administratívy - výkazy intervencií u klienta vrátane kvalitatívneho vyhodnocovania a vyhodnocovania efektivity, vedenie dochádzky

  • účasť na vlastnej supervízii a poradách

  • súčinnosť s ostatnými pracovníkmi v iných programov združenia v záujme služby klientom (Advokácia a systémové zmeny a program Bývania)

extra 5 dni dovolenky ročne navyše
príspevok na stravu aj počas dovolenky
firemný notebook a mobilný telefón s paušálom a internetom aj pre súkromné použitie
ponúkame profesijný rozvoj a možnosti kariérneho rastu (niekoľko vzdelávaní za rok, účasť na domácich aj zahraničných konferenciách a stážach, teambuldingy)
supervízie, intervízie zdarma podľa potreby zamestnanca sú samozrejmosťou
káva a nápoje na pracovisku sú samozrejmosťou
vytvárame slobodné a kreatívne pracovné prostredie
zaškolenie kolegami v 5 člennom tíme, vzájomná podpora a zdieľanie skúseností
z dlhodobého hľadiska príležitosť osobného a profesného rozvoja presunom medzi jednotlivými projektami združenia (projekt Advokácia - zapájanie ľudí bez domova do obhajoby svojich práv, projekt Bývania - práca s ľuďmi bez domova v bytoch na princípe Housing first, Poradenská práca)

Životopis a Motivačný list (opíšte v ML prečo by ste chceli pracovať s predajcami NOTA BENE a akú s nimi máte doposiaľ osobnú skúsenosť). Pri zasielani emailom na do subjektu napíšte “NOTA BENE terénny sociálny pracovník”

Nástup je možný po vzájomnej dohode od 1.6.2024 alebo podľa dohody.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca (Mgr.)

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Hľadáme človeka do 5 - členného tímu v rámci širšej organizácie.  Dôležité zručnosti sú proaktívnosť, schopnosť samostatnej práce a vlastnej sebareflexie, empatická práca s klientmi, práca s hranicami, pravidlami, tímovosť s kolegami,schopnosť prijímať zmeny i podieľať sa na nich. Zároveň požadujeme stabilitu a zodpovednosť  pri vedení rutinných úloh, ktoré sú pre realizáciu projektu nevyhnutné (napr. práca s databázou klientov, finančnou hotovosťou, administrácia úschov aviest prepredajcov). Aktívne šoférovanie osobného automobilu je dennou súčasťou práce      v teréne v rámci Bratislavy, preto je dôležitý vodičský preukaz a prax.

Výberové konanie obsahuje:

úvodný rozhovor s koordinátorom programu,

strávenie časti dňa vo Výdajni a v teréne a oboznámenie sa s náplňou práce,

pohovor sriaditeľomOZ Proti prúdu.

Kvalifikačné predpoklady:

VŠ sociálna práca Mgr. (nevyhnutné kvôli napojeniu na finančné zdroje organizácie a kvôli schopnosti pracovať s klientmi ako sociálny pracovník). Prax je výhodou.

Už 22 rokov pomáhame stovkám ľudí bez domova dostať sa z ulice. Prostredníctvom časopisu NOTA BENE pomáhame predajcom získať dôstojný príjem, vďaka ktorému si dokážu zaplatiť strechu nad hlavou a základné živobytie. Aktuálne pomáhame viac ako 300 predajcom v 21 mestách Slovenska. Predajcom NOTA BENE poskytujeme tiež sociálne a právne poradenstvo. V programe Bývanie NOTA BENE pomáhame ľuďom bez domova získať bezpečný domov v prenajatých bytoch s dostupným nájomným. Sme dlhoročným partnerom pre verejné inštitúcie pri nastavovaní verejných politík. Priniesli sme na Slovensko koncept Housing first, ktorý sa celosvetovo stal najväčšou inováciou pre ukončovanie bezdomovectva. Našou víziou je spoločnosť, v ktorej každý bude mať možnosť žiť dôstojne a mať svoj domov.
Viac informácií nájdete tu:
www.notabene.sk
www.facebook.com/casopisnotabene
www.linkedin.com/company/proti-prudu
www.instagram.com/notabenesk

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov

Kontakt

ID: 4825917  Dátum zverejnenia: 9.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 350 EUR/mesiac