Právnik na Oddelení vymáhania pohľadávok

Univerzita Komenského v Bratislave Rektorát

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
asap
1 200 EUR/mesiacUvedený plat je funkčný plat v súlade s ustanoveniami zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, ktorý už zohľadňuje aj príplatky (základná zložka mzdy v 7.platovej triede v 1. platovom stupni je 973 €)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• príprava a spracovanie návrhov podaní na súdy a iné štátne orgány; uplatňovanie práv a nárokov zamestnávateľa na príslušných orgánoch; zastupovanie zamestnávateľa v konaniach pred súdmi a inými orgánmi na základe poverenia, prihlasovanie pohľadávok do konkurzného konania, reštrukturalizácie, likvidácie alebo dedičského konania,
• spolupráca na tvorbe vnútorných predpisov zamestnávateľa vo všetkých fázach legislatívneho procesu,
• príprava právnych stanovísk pre potreby zamestnávateľa,
• spolupráca na komplexnom riešení právnych otázok vyplývajúcich z činnosti iných útvarov zamestnávateľa podľa pokynov vedúceho zamestnanca,
• plnenie ďalších úloh podľa pokynov vedúcich zamestnancov.

• 5 dní dovolenky navyše (celkom 25 dní dovolenky, nad 33 rokov 30 dní dovolenky za rok)
• o 0,5 hod. skrátený pracovný čas denne oproti súkromnému sektoru - 7,5 hod. denný pracovný čas
• Príspevok na III. pilier DDS
• MultiSport karta (aj pre rodinného príslušníka)
• Možnosť rekreácie v univerzitných rekreačných zariadeniach za zvýhodnené ceny
• Jazykové kurzy a školenia poskytované zamestnávateľom a partnerskými univerzitami
• Finančná odmena pri pracovných a životných výročiach
• Množstvo ďalších benefitov podľa Kolektívnej zmluvy

V prípade záujmu o pracovnú pozíciu zašlite svoj životopis na e-mailovú adresu [email protected], prípadne na adresu kontaktnej osoby alebo poštou na adresu Univerzita Komenského, Rektorát, Oddelenie personálnej práce, Šafárikovo námestie 6, P.O.BOX 440, 814 99 Bratislava.
Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor.

Zaslaním životopisu dáva uchádzač súhlas so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov). Všetky podrobné informácie o ochrane osobných údajov nájdete na https://uniba.sk/ochrana-osobnych-udajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• skúsenosti na pozícii právnika vo verejnoprávnej inštitúcii sú výhodou, nie však podmienkou,
• vysoké pracovné nasadenie, pracovitosť, zodpovednosť, precíznosť, svedomitosť, slušnosť, komunikatívnosť,
• bezúhonnosť,
• bezchybné ovládanie štátneho jazyka slovom aj písmom.

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) je moderná európska univerzita, je najväčšia a najstaršia slovenská univerzita. V roku 2019 oslávila 100. výročie svojho založenia. Ako jediná slovenská vysoká škola sa pravidelne umiestňuje v celosvetových rebríčkoch najlepších univerzít sveta. Na 13 fakultách poskytuje najširší výber študijných programov (vyše 900) v troch stupňoch, pričom viaceré z nich sú na Slovensku jedinečné. Na výber je zo širokej škály oblastí ľudského poznania – od medicíny cez humanitné a sociálne vedy, prírodné vedy, matematiku až po teológiu.

UK je výskumnou inštitúciou, ktorá zastrešuje stovky domácich i zahraničných vedeckovýskumných projektov. Viacerí študenti sú tak už počas štúdia súčasťou významného výskumu a môžu sa aktívne zapojiť do riešenia projektov a grantov či sa zúčastňovať na odborných stážach (aj v zahraničí).

Kontakt

Kontaktná osoba: Ľudmila Zrubcová
E-mail: poslať životopis
ID: 4826179  Dátum zverejnenia: 9.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac